Sports

Zpětný běh: Co je to všechno humbuk?

Matt Weik, BS, CSCS, CPT, CSN

Zpětný běh je metoda tréninku, která v posledních několika letech roste v popularitě. Zahrnuje to běh v reverzní (pomalé jog), přičemž přirozené zaměření je na založení výdrže nohou a na svalovou hmotnost vytrvalosti, které pomáhají zlepšit provozní výkon.

To může být obzvláště výhodné pro běžce, kteří chtějí zvýšit jejich rychlost sprintu, což jim zase pomůže nejen na krátkých vzdálenostech, ale také na delší vzdálenosti.

I když se můžete cítit divně běh dozadu, možná se Watford FC Dres vám bude líbit výhody, které z něj lze získat.

Zřeknutí se odpovědnosti: Před zahájením nebo zapojením do jakéhokoli typu cvičebního programu byste měli SSC Napoli Dres vždy mluvit se svým lékařem, abyste zaručili, že jste k tomu dostatečně zdraví.

Co běží zaopak?

Zpětný běh je variace typického běhu s malým rozptylem. Když běžíte normálně, vaše nohy narazí na zem před tělem. Když běžíte dozadu, přistanou za vaším tělem.

Chcete něco mnohem náročnějšího? Pokročilá verze tohoto cvičení běží do kopce dozadu. Primární funkcí zpětného běhu je posílení výkonu sportovců v různých sportech, jako je fotbal, baseball, fotbal atd. Pomáhá také při zlepšování rychlosti i agility.

Jaké jsou výhody zpětného běhu?

Nedávno vědci z University of Milán a University of Cardiff zjistili, že běh zpět může mít opravdu skryté výhody, z nichž mnoho lidí není informováno.

Tým zjistil, že zpětný běh vyvíjí menší tlak na klouby než rutinní běh, což pomáhá snižovat nebezpečí zranění kolena.

Další výzkumná studie ukázala, že tento zdánlivě bizarní vzor by se mohl opravdu zbavit mnohem více kalorií než konvenční běh, přičemž účastníci ztratili typické 2,5% svého tělesného tuku nad programem studie.

Profesionálové fitness specifikují, že zpětný běh může pomoci zvýšit držení těla a zvýšit sílu svalové hmoty. Bylo zjištěno, že využívá o 30% mnohem více energie než konvenční předčasný běh – nabízí mnohem lepší cvičení ve stejném čase.

Robert K Stevenson ve své knize, která běží dozadu, skládá, že kdokoli hlavní ohledně zlepšení atletického výkonu, fyzické kondice a výhledu na život by měl prospěch z pečlivého hledání zpětného běhu a jeho výhod.

Zde je šest výhod tohoto fascinujícího typu cvičení:

1. Pracujte různé svaly

Zpětný běh je fantastický pro budování svalové hmoty, protože vás nutí pracovat na svém jádru, glutes a také hamstringy – svaly, které se moc nelíbí, když běžíte vpřed. Rovněž získáte skvělé cvičení pro vaše telata, čtyřkolky i pro kyčelní flexory. Stejně jako proto, že využívá různé svaly než předčasný běh, může pomoci snížit bolest v kolenou, kotnících i nohách.

2. Australská fotbalová reprezentace Dres Vylepšete svůj kardiovaskulární systém

Pokud trénujete na závod nebo chcete vylepšit svůj kardiovaskulární systém, smíchejte dopředu a zpětně běh, abyste zvýšili kapacitu plic.

3. Zvýšit držení těla

Vzhledem k tomu, že zpětný běh závisí na síle jádra, může vypracování této metody zvýšit umístění páteře a držení těla posílením břišních svalů, které jej podporují. Rovněž můžete zabránit problémům zad, jako je bolest dolní části zad spuštěná slabými kyčlemi.

4. Úbytek hmotnosti

Když běžíte vpřed, využijete přesně stejné svaly při každém kroku, ale když běžíte dozadu, tyto svaly jsou „vypnuty“, stejně jako nové se používají, což znamená, že se vynakládá mnohem více energie. To znamená, že můžete vrhnout až o 25% mnohem více kalorií, zatímco děláte přesně stejnou vzdálenost ve srovnání s předběžným během.

5. Snižuje nudu

Pokud jste už nějakou dobu běhali, možnosti jsou v tom, že jste možná v poslední době trochu vyklouzli. Běh může v některých případech skončit opakování , nechte je cítit jako fuška.

Přidání něčeho nového i odlišného do plánu tréninku může pomoci udržet věci fascinující a také se vyhnout nudě v plíží se. dělá.

6. Rozvíjí výdrž i rychlost

Zpětný běh přijímá různé skupiny svalové hmoty než konvenční běh, protože zvrátí přirozené pohyby vašeho těla. Zvyšujete tedy svaly, které obvykle nezískají cvičení, když jdete vpřed, jako jsou ty v horní části zad a ramena. Navíc, kromě vnitřních stehenních svalů, které je obtížné zacílit jinak, vytvoříte mnohem větší výdrž. Zpětná runniNG je rovněž efektivní jako intervalové tréninkové cvičení, protože pomáhá vám zavést rychlé výbuchy rychlosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *